Escalumen

Menu

Rehabilitácie

Problémy na ktoré poskytneme rehabilitačný program

Stuhnutosť kĺbov

Rehabilitačná terapia umožňuje bezbolestnú a včasnú liečbu, úľavu od bolesti, zmení štruktúru spojivových tkanív, uvoľňuje svalové kontrakcie a zlepšuje pohyblivosť kĺbu. Pred/po operáciách (napr. artritída), Pred/po ortopedických operáciách a pri iných bolestiach

Svalové ochorenia

Rehabilitačná terapia umožňuje včasné bezbolestné ošetrenia, ktorá znižuje svalové kŕče, urýchľuje proces hojenia jaziev a zabraňuje vzniku (fibrózy, kŕče, edémy, svalové zranenia).

Ochorenie šliach a väzív

Rehabilitačná terapia uvoľňuje stuhnutosť kĺbov. Pretiahne šľachy a väzy. Mobilizuje povrch pokožky a účinkuje bezbolestne. Tendinopathie, bolesť svalov a šliach, pooperačných komplikáciách

Rehabilitacie

Rehabilitačné balíky

cenník rehabilitačných balíkov nájdete v sekcii „Cenník služieb

Rehabilitačný balík s koláriom

Indikácia kolagénu v rehabilitácií
Kolagén je určený pre každý druh pokožky a zvlášť sa doporučuje pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je tiež vysoko účinný v odstraňovaní a prevencii kožných problémov ako sú jazvy, strie, vredy, ekzémy, nadmerne suchá koža. V prípade poškodenej pokožky urýchľuje jej hojenie (pooperačné rany). Kolagénová terapia nespôsobuje alergiu.

Rehabilitacie kolarium

cenník rehabilitačného balíku s koláriom nájdete v sekcii „Cenník služieb

Svet fyzioterapie s LPG technológiou

Vzájomná súvislosť fyzioterapie s LPG technológiou a kolária s Sportarredo B-Phase je novou ponúkanou službou spoločnosti Escalumen, ktorá je založená na jednotlivých aspektoch rehabilitačných zložiek a svetelnej terapie. Nový svet fyzioterapie zahrňuje nielen špecifické poúrazové rehabilitačné prvky, ale aj prípravnú fázu pred operačnými zákrokmi.

Čo je fyzioterapia?

Stále dokonalejšie liečebné techniky pre včasné diagnózy, rýchlejšia rehabilitácia a starostlivosť, ktorá ide ruka v ruke s prirodzeným zdravím a relaxačnými procedúrami... To je fyzioterapia dneška. LPG technológia podporuje viac ako 25 rokov so svojou patentovanou technológiou každodennú fyzioterapeutickú prax.

Čo je Endermotherapie™?

Endermotherapie™ dokáže so svojou unikátnou metódou preniknúť na miesta, ktoré sú ťažko dostupné, a tým pádom účinkuje na bolesti. Táto technológia dokáže rýchlo a jednoducho uvoľniť tkanivo a zlepšiť výmenu tekutín. Aplikuje pri zápalových i nezápalových jazvách vrátane starých jaziev – ako i cisárskych rezov, pri rôznych chirurgických zákrokoch alebo iných zranení. Bezbolestná a súčasne precízna lymfatická drenáž, ktorou dosiahnete rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, než akýmikoľvek inými masážami je vhodná pri EDÉMOCH čím zabránime fibróze.

Endermotherapia™ vo svete pohybového aparátu

Bezbolestná liečba a úľava od bolesti za pomoci Endermotherapie ™ zohráva významnú úlohu pri stuhnutých kĺboch, čím mení štruktúru spojivového tkaniva. Pomáha pri uvoľňovaní svalových chorôb, ako kŕče, edémy a svalové zranenia. Okrem uvedených chorôb uvoľňuje svalové kontrakcie a zlepšuje pohyblivosť kĺbov. Pri závažnejších problémoch rehabilitačných úkonov poskytujeme konzultáciu a odborné poradenstvo s lekárom.

Aká je vzájomná súvislosť kolária a LPG technológie?

Kolárium pôsobí na ľudský organizmus ako kolagénová terapia, ktorá pomáha aktivovať kolagén v našom tele. Svetelná terapia obnovuje pokožku a dodáva vlhkosť. Červené svetelné vlny aktivujú bunky kože, aby vytvárali kolagén a enzýmy, ktoré sú potrebné pre regeneráciu ale aj prehriatie kĺbov a svalov. Nakoľko kolagén je základnou podpornou látkou kože, kostí, chrupaviek, šliach a väziva ako i cievnych stien, jeho absencia sa významne podieľa na zhoršení celkovej mobility človeka. LPG technológia so svojím hĺbkovým pôsobením t na tkanivo , predstavuje prakticky prípravnú fázu na absorbciu kolagénu vo forme svetelnej terapie – kolária. V praxi to znamená, že po uvoľnení tkaniva je intenzita absorbcie kolagénu efektívnejšia, tým pádom sa fáza regenerácie znižuje na polovicu.