Escalumen

Menu

SM-Systém

Čo je to SM - systém?

SM systém je metóda, ktorá efektívne spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, s regeneráciou, a navyše aj s kondičným tréningom. Ide o komplexnú starostlivosť o pohybový aparát, pričom SM systém vychádza z podrobnej analýzy základného pohybového prejavu človeka - chôdze.

Prečo je SM - systém taký efektívny?

SM systém vysvetľuje hlavné funkcie stabilizačných reťazcov (svalov) a spirálnu stabilizáciu ako takú. Pomocou nej vieme svaly zastabilizovať a aktivovať do správnej polohy v kľude a aj v pohybe. Dôležitý je pri liečbe, prevencii a odstránení negatívnych faktorov vedúcich k rozvoju porúch chrbtice a veľkých kĺbov.

Pre koho je SM - systém určený?

System1

SM - systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál. Tie sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a vytvárajú silu nahor, ktorá chrbticu naťahuje. Všeobecná indikácia cvičenia je posilňovanie, preťahovanie, koordinácia pohybu, optimálne koordinovaná a stabilizovaná chôdza.

Hlavnými cieľmi cvičenia sú:

Pri akých problémoch pomáha SM - systém?

System2

SM systém je liečebné cvičenie 14 základných krokov (cvikov) pri liečbe:

Ako cvičíme SM - systém ?

Pokiaľ máte záujem o cvičenie SM systému s nami, máte na výber dve možnosti. Individuálne alebo skupinové cvičenie.

Individuálne cvičenie je určené pre ľudí, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s týmto druhom cvičenia. Individuálny prístup fyzioterapeuta zaručuje správne prevedenie cvikov.

Diagnózy - SM - Systém