SOLÁRIUM
Oval
Oval

SPORTARREDO - SOLÁRIUM/KOLÁRIUM

SOLÁRIUM

Vďaka 32 výbojok, nízkych 160 W, máte opálenie overenej kvality Sportarredo a v rámci noriem pre emisie UV žiarenia.

Čo znamená 0,3 W / m2?

0,3 W / m2 vyjadruje tzv. Referenčnú intenzitu vyžarovania slnka, čo je hodnota, ktorá je uvedená ako štandard. Slnko vyžaruje energiu intenzitou 0,3 W / m2 v pravé poludnie na rovníku na hladine mora pri bezoblačnej oblohe.

Výhody opalovania podľa novej normy EU 0,3W/m2

 • najmodernejšia technologia opaľovánia
 • šetrné a bezpečné opaľovanie podľa noriem EU
 • opaľovanie je miernejší s dlhšími opaľovacími časmi
 • koža ide rovno dohneda, bez červenanie pokožky
 • opálenie dlhšie vydrží

KOLÁRIUM

Red Light "kolagén" lampy (32 kalf-Bio lampy 160W a 10 25W tváre lampy)

Čo je kolagén?

0,3 W / m2 vyjadruje tzv. Referenčnú intenzitu vyžarovania slnka, čo je hodnota, ktorá je uvedená ako štandard. Slnko vyžaruje energiu intenzitou 0,3 W / m2 v pravé poludnie na rovníku na hladine mora pri bezoblačnej oblohe.

Výhody opalovania podľa novej normy EU 0,3W/m2

Kolagén je základnou podpornou látkou štruktúry kože, kostí, chrupaviek, šliach a väziva. Okrem toho je aj nenahraditeľnou súčasťou cievnych stien. Jeho význam je teda pre ľudský organizmus veľký. Dodáva pokožke pevnosť a elasticitu. Dlhodobou absenciou sa dokonca zvyšuje riziko osteoporózy.

Tvorba kolagénu sa začne znižovať po 25 roku a vo vyššom veku sa postupne zastaví, tým organizmus stráca schopnosť regenerácie prirodzeného kolagénu. Vznikajú vrásky, celulitída, suchá pokožka, strácanie lesku nechtov a vlasov, začína sa neodvratný proces starnutia. Môžete ho ale spomaliť, zadržať a dokonca odvrátiť.

Čo je kolárium?

Kolárium je zariadenie pôsobiace blahodarne na pokožku na princípe aktivácie kolagénu v ľudskom tele. Vyzerá ako solárium, rozdiel je však v trubiciach. Sú omnoho slabšie a sú nastavené priamo na typ kože, na ktorú majú pôsobiť. Kolárium pôsobí na ľudský organizmus, ako kolagénová terapia, pomáha aktivovať kolagén v našom tele. Hlavným zmyslom kolária totiž nie je slnenie, ale svetelná terapia, ktorá pomáha obnoviť pokožku a dodáva vlhkosť. Jemné červené svetelné vlny aktivujú bunky kože tak, aby vytvárali kolagén a enzýmy na zlepšenie stavu pokožky. Výsledkom je jej rýchlejšia regenerácia, ale aj prehriatie kĺbov a svalov.

Pre koho je kolagén určený?

Kolagén je určený pre každý druh pokožky, vrátane veľmi citlivej pleti. Kolagén sa zvlášť doporučuje pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je tiež vysoko účinný v odstraňovaní a prevencii kožných problémov ako sú celulitída, akné, jazvy, strie, vredy, ekzémy, nadmerne suchá koža, starecké škvrny, rozšírené vlásočnice. V prípade poškodenej pokožky urýchľuje jej hojenie (pooperačné rany), odstraňuje zmeny pokožky spôsobené alergiou.

Účinky kolagénu

 • priama a veľmi intenzívna hlboká hydratácia pleti a pokožky, strata pocitu vysušenej kože
 • zvýšenie elasticity a pevnosti a pružnosti pokožky
 • vysoko účinný proti celulitíde, rozšíreným cievkam a striám
 • vyhladenie drobných vrások a redukcia hlbokých vrások
 • spomalenie procesu starnutia pokožky
 • hlboká hydratácia tkaniva
 • hodvábny vzhľad pokožky
 • liečivý a regeneračný účinok na opálenú alebo slnkom spálenú pokožku
 • preventívny účinok
 • urýchlenie hojenia rán, hlavne pooperačných
 • odstránenie zmien pokožky spôsobených alergiou
 • regeneruje nechty a vlasy, vlasovú pokožku
 • nespôsobuje alergiu

Kolagénová terapia nespôsobuje alergiu

Tradičná ochrana pokožky pomocou bežných krémov je samozrejme dôležitá. Tieto prípravky však pôsobia iba na vonkajšiu vrstvu pokožky a mnohokrát vyvolávajú nežiaduce alergické reakcie. Nemôžu preniknúť do najhlbších vrstiev a tak kožu účinne regenerovať. Preto, aby došlo k účinnej regenerácii, je nutné zasiahnuť práve jej spodné vrstvy. Sú vyvinuté špeciálne prípravky, ktoré dosiahnu aj do spodnejších vrstiev. Avšak najvhodnejšie je keď si telo vytvára kolagén samo. Využívaním prístrojov v kozmetickej praxi sa kolagén dostane do hlbších vrstiev pokožky a tým sa zvyšuje jeho účinok.

Ako často chodiť do kolária?

Vitalizácia a ochrana
10 návštev počas 3-4 týždňov

Regenerácia
20 návštev počas 5-7 týždňov

Posilnenie a napnutie
30 návštev počas 8-10 týždňov

Udržovacia kúra
zrelšia pokožka 1 krát / týždenne
mladšia pokožka 1 krát / 14 dní
 

PRODUKTY PRE POUŽITIE V SOLÁRIU

Australian Gold

Americká značka solárnej kozmetiky AUSTRALIAN GOLD si drží vedúcu pozíciu na trhu s opaľovacími prípravkami vďaka vysokej kvalite a starostlivosť o pokožku. Australian Gold patrí medzi najrozšírenejšie a najobľúbenejšie značky solárnej kozmetiky. Hlavné zložky tejto solárnej kozmetiky sú vyvinuté na prírodnej báze, ktorá zaručí prirodzene tmavé opálenie a dokonalú hydratáciu. Kozmetika do solária Australian Gold je rozdelená do niekoľkých radov podľa obsahu účinných látok. V tejto ponuke si ľahko nájdete produkty podľa svojho životného štýlu. Prípravky krémovej konzistencie sa ľahko rozotierajú, veľmi rýchlo vstrebávajú a nezanechávajú pleť mastnú.

©2024 | Escalumen s.r.o. All rights reserved.
Created by: Cstudios s.r.o.